Divadelní herečka tereza šefrnová

To, co píši v úvodu, myslím vážně. Tyto stránky vznikly pro vás. Na druhé straně počítače sedím já, a nikoliv nějaký tajemný administrátor, jak to bývá obvyklé. Snažím se tu zuby nehty neuhnout z úkolu napsat něco o sobě, i když chvílemi, věřte, u toho žeru písek.

Asi jste pochopili, že nejsem zrovna nejlepší archivářka svých vlastních zážitků, úspěchů a ocenění, když mi dělá už několik let závažný problém i sepsat odstavec životopisu pro ČSFD (přesněji 16 let je tomu v roce 2020 od první žádosti redaktora/administrátora/bloggera), natož napsat nějaký soupis rolí, textů a zkrátka počinů. Nesedávám doma nostalgicky nad starými fotografiemi a programy z představení. Nepročítám si dojatě staré scénáře. Žiju.

U nás doma se traduje historka, kterak jsem před lety seděla u táty na gauči a listovala časopisem, který měl vystavený. Bylo mi hrozně divné, že tam má magazín se strašně starým televizním programem a dost okatě jsem si ho za to dobírala. Až asi po půl hodině mi museli ostatní ukázat, proč si ho táta schovává. Byla jsem na titulce a uvnitř byl třístránkový rozhovor o mé práci. Vůbec jsem si toho nevšimla. Tak takhle strašné to se mnou je.

Jenže víte, já hraju od 12 let, zpravidla okolo 25 představení měsíčně a k uchování každé štace by bylo zapotřebí žít v paláci s tisícem komnat. Pokud už vůbec nějaké archiválie mám, je to proto, že někam včas zapadly, například se schovaly do knih, kde dělaly záložku, a tak nebyla šance je odevzdat při nejbližší příležitosti do koše. Sebeprezentace je mor, na kterém to u mě vždycky skončí. Prezentovat dílo – s radostí! Ideálně nějaké cizí. Hůře už svoje. A sebe?! To půjdu raději potřetí tento týden umýt okna.

Herectví má dvě složky: prezentaci postavy a sebeprezentaci. Jinak to zkrátka zatím ani nejde udělat, než že herec tu nastudovanou roli přináší na vlastním těle. Já bych to ideálně brala tak, že pošlu akorát tu mnou nastudovanou roli a tělo zůstane doma, s nosem v knížkách. Proto mě to také více táhlo k psaní, které tuhle svízelnou část sebeprezentace zkrátka neobsahuje.

Slibuji tedy, že pokud ke mně přijdou časem nějaké enormně zajímavé fotografie, přidám je sem. A když si i vzpomenu, z jakého jsou představení nebo kdy se nastudovalo, pokusím se to doplnit. Hlavně prosím pěkně nedoufejte, že to bude nějak brzy.

Tereza Šefrnová divadlo
V divadle… netuším ve kterém, ale podle sestřihu vlasů, bych to tipovala na období televizního moderování.
Divadlo: Tereza Šefrnová, Jan Konečný
Divadlo pod Palmovkou a August, August, August od Pavla Kohouta, s Honzíkem Konečným.
DK Rumburk – 11.11.2015
Kuklová, Šmoldas, Šefrnová
Herečka tereza šefrnová městské divadlo brno, erik pardus, lukáš hejlík
Městské divadlo Brno s božským Erikem Pardusem, spolužákem Lukášem Hejlíkem a kolegyní Janou Glocovou.

Herečka tereza šefrnová a moderátor petr jančařík
Zájezdovka. S Petrem Jančaříkem jsme po večerech tvořili manželský pár. U Petra je zajímavé, že ho mají lidé zařazeného jako moderátora, a on je přitom především mimořádně nadaný herec. A to bez nadsázky. S elegancí sobě vlastní dokáže zahrát, i to k čemu se mnozí herci z angažmá jen blíží.

Tags:

Categories:

Comments are closed